Bütçenizi Yönetebileceğiniz 8 Keyifli Uygulama

Son zamanlarda bütçe yönetimi yapmak artan kredi kartı kullanımı ile birlikte oldukça zorlaşmaya başladı. Bırakın birikim yapmayı gelir gider dengesinde aşımlar yaşanması bile çok olası. Bu durumlarda zorlanan milyonlarca insanlardan biriyseniz, elinizin altındaki teknolojinin buna da bir çözümü var. Akıllı telefonunuza ya da tabletinize yükleyeceğiniz bir uygulama bütçenizi yönetmekte size önemli ölçüde faydalı olabilir.

Bütçe Yönetme Uygulamaları Nelerdir?

Bu uygulamalara sırasıyla bakalım:

Spending Tracker

Spending Tracker uygulamasını Andorid veya İOS cihazınıza indirip çalıştırdıktan sonra kullanması oldukça kolay. Trasactions bölümünden (+) simgesine dokunarak (Expense) kutusuna tarih ve kategori seçerek giderlerinizi kaydedebilirsiniz. Aynı zamanda (Income) kutucuğuna da tarih ve kategori seçimi yaparak gelirinizi girebilir ve düzenli olarak bu uygulamadan bütçenizi kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Akche

Gelir ve giderlerinizi takip edebileceğiniz bir diğer finans uygulaması olan Akche ile dilediğiniz kadar hesabı uygulamaya tanımlayabilir ve gelir-gider durumunuzda ay sonu sürprizlerle karşılaşmazsınız. Türkçe olan uygulamanın dikkat çekici ve kullanımı kolay bir arayüzü olduğundan oldukça memnun kalacağınızı söyleyebiliriz.

Money Lover

Borçlarınızı hatırlatan ve hareket dökümleriniz için uyarı veren oldukça faydalı bir uygulama da Money Lover isimli finans uygulaması. Bu uygulamada, harcamalarınız ve gelirleriniz için özel kategoriler ekleyebilir ve aylık haftalık ya da yıllık gelir gider tablonuzu sağlık bir şekilde ölçümleyebilirsiniz.

Defter

Oldukça basit bir para durumu yönetimi sağlayan defter uygulamasında, sade ve kullanışlı bir arayüz bulunuyor. Kullanım kolaylığı taşımasının yanı sıra oldukça fayda sağlayabileceğiniz bir gelir gider tablosunu da sizin için hazırlıyor.
Giderim Var
Kendi bütçenizi oluşturmak gelir ve gider dengenizin farkına varmak için oldukça işlevsel olan ‘Giderim Var’ uygulaması Türkçe olduğundan kullanım kolaylığı sağlıyor. Ancak mobilde ücretsiz olan bu uygulamayı webde kullanmak isterseniz 45 günlük kullanımın ardından ücret talep edilebiliyor.

Home Budget

Bu uygulamanın en cazip ve belki de en iyi tarafı Android telefonunuza indirdikten sonra diğer mobil cihazlarınız ve web üzerinden de senkronize edebilmeniz denilebilr. Tüm aile olarak uygulamayı senkronize olarak kullanabilirsiniz. Gelir ve gider takibi yapmayı oldukça kolaylaştıran bu aplikasyonda aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Spendee

Kullanım açısından en kolay uygulamalardan biri olan Spendee uygulamasında gelir ve giderlerinizi kendiniz kategorize edebilir, bu kategorileri renklendirebilirsiniz. Ayrıca basit grafiklerle harcamalarınızı görebilir ve bu şekilde nerelerde dikkatli olmanız gerektiğinin farkına varırsınız.

Hesap Kitap

Diğer uygulamalar gibi bu uygulama da gelir ve giderlerinizi net bir şekilde görebilmeniz için yapıldı. Hangi konularda daha dikkatli davranmanız gerektiğiyle ilgili net bir rapor görmenize de olanak sağlayan bu uygulamanın en sevilmeyen yanı uygulamaya her girişinizde sizden şifre istemesi olabilir.

Tasarlab