Güzelliğin Yeni Trendi: Yoga Skin

Instagram, yeni güzellik trendlerini keşfetmek için en sevilen yerlerden biri. En son cilt bakımı yeniliklerinden en sevdiğimiz ürünleri uygulamak için yeni yollara kadar her gün farklı güzellik trendleri ile çevreleniyoruz.
Son yılların en popüler uygulaması olan Yoga Skin, İskoç makyaj sanatçısı Sara Hill tarafından Instagram’da tanıtıldı ve uygulama sonrasında cildin ultra nemli ve daha parlak göründüğü gözlerden kaçmadı.

Yoga Skin nedir?

Yoga skin parlak bir ten oluşturmanıza olanak tanıyan bir cilt bakımı-makyaj tekniğidir. Ancak bunun için makyaj hilelerinin kullanılması söz konusu olmamakla beraber, mümkün olduğunca gerçek, parlak ve sağlıklı görünen cilt ortaya çıkmaktadır.
Yoga skin uygulaması için mükemmel ürünleri kullanmanın yanı sıra Hill, bol miktarda su içmenizi ve cildinizi en sevdiğiniz temizleyici ve nemlendiriciyle hazırlamanızı önerir.

Yoga Skin Görüntüsü İçin Neler Yapmalı?

Cildinizi silikon içermeyen bir nemlendirici suyu ile nemlendirin. Nemlendirici suyu teninizin her yerine sürün ve emilmesi için masaj yapın.
En sevdiğiniz su bazlı fondötenden üç veya dört pompayı elinizin arkasına yayın. Eğer ışıltı seviyorsanız ışıltılar içeren bir fondöten kullanabilirsiniz.
Sevdiğiniz ve kullandığınız bir cilt bakım yağını alın ve fondötenle birlikte karıştırın. Karışımın kremsi bir kıvama gelmesini sağlayın. Bu aşamada karışıma sevdiğiniz bir cilt aydınlatıcı krem ekleyebilirsiniz.
Tüm ürünleri avucunuzun içinde karıştırın ve doğrudan cilde uygulayın. Bir sünger kullanabilmenize rağmen Hill, dolaşımı artırmak ve cildinizin mümkün olan en doğal görünüme ulaşması için parmaklarınızla uygulamanızı önerir. İstediğiniz görünümü elde edene kadar karışımı yüzünüze dikkatlice yayın.
Son olarak sıvı bir kapatıcı ile gözlerin altına, lekelere, burnun etrafına son dokunuşları yaparak yoga skin uygulamasını bitirin.

Hangi Ürünleri Tercih Etmeli?

Bu teknikle ilgili en iyi şeylerden biri, zaten sahip olduğunuz ve sevdiğiniz ürünleri kullanabilmenizdir. Ancak gerekli olan temel ürünler şu şekildedir:

Fondöten: Su bazlı, mat bitişli olmayan ürünler daha iyi sonuç almanızı sağlar.

Yüz Yağı: Vitamin ve kaliteli içeriklerle dolu bitkisel yağlar hem cildi onarır hem de istenen nemli görünüme ulaşmasını sağlar.

Likit Aydınlatıcı: Cildin daha sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşması için yoga skin uygulamasında cilt tipine uygun bir likit aydınlatıcı bulunmalıdır.

Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapmak Gerekir?

Bu trend görünümü oluşturmak için ihtiyacınız olan tek şey su bazlı ürünler tercih etmek ve cildinizi tanıyarak buna uygun krem, serum ya da tonikleri seçmektir. Doğru cilt bakımının ardından yoga skin uygulamasıyla istediğiniz sağlıklı görünüme ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda cilt tipine uygun ürünlerle günde iki kez cildi nemlendirmeye çalışmak da iyi bir sonuç sağlayacaktır.

Tasarlab