İstanbul’da Anadolu Yemeklerini Tadabileceğiniz 6 Keyifli Mekan

Geleneksel Türk mutfağı lezzetlerini deneyimlemek farklı diyarlara yolculuk yapmakla eş değer görünebilir. Diğer yandan lezzetli yemekleri tatmak için tercih edilen mekanlar da oldukça önemlidir. İstanbul’da Anadolu lezzetlerinden pay alabileceğiniz en sevilen mekanları yazımızda derledik.

İstanbul’da Anadolu Yemekleri Nerede Yenir?

Kilisli Fiko

1981 yılından beri Kadıköy’de hizmet veren Kilisli Fiko, zengin kebap menüsü ile dikkat çekiyor. Mekanda Doğu Anadolu mutfağının en sevilen reçeteleri özenle hazırlanırken, sıklıkla tercih edilen yemekler arasında Kilis yuvalama, Adana kebap, çiğ köfte ve şiş kebap bulunuyor.

Adres: Rasimpaşa Mahallesi, Orgeneral Şahap Gürler Caddesi No: 61, Kadıköy

Çiya Sofrası

Kebap ve lahmacun alanında ünü bulunan Çiya Sofrası, Kadıköy’ün en sevilen mekanları arasında yer alıyor. Çoğunlukla Güneydoğu mutfağının en sevilen lezzetleriyle müşterilerini buluşturan mekanda deneyimlenmesi gereken lezzetler arasında borani, mumbar ve lahmacun bulunuyor.
Adres: Caferağa Mahallesi, Güneşlibahçe Sokak, No: 43, Kadıköy

Tadında Anadolu

İç Anadolu mutfağından lezzetli yemekler sunan Tadında Anadolu, menüsünde yer alan 600’den fazla yöresel lezzetle dikkat çekiyor. Anadolu mutfağını İstanbul’da deneyimlemek isteyenler için ideal bir mekan olan Tadında Anadolu’nun en sevilen yemekleri arasında kıymalı köy tarhanası, ispir kuru fasulye, abugannuş kebap ve çikolatalı baklava mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden.

Adres: Altunizade Mahallesi, Capitol AVM, Üsküdar

Konyalı Lokantası

1969 yılından beri Topkapı Sarayı’nın terasında hizmet veren Konyalı Lokantası, en lezzetli Anadolu yemeklerinin yanı sıra saray mutfağından da lezzetler sunuyor. Menüde öne çıkan ve denenmesi gereken yemekler arasında ise kuzu dolması, islim kebabı, incik kebabı ve Osmanlı saray şerbeti yer alıyor.

Adres: Sultanahmet Mahallesi, Topkapı Sarayı Fatih

Hamdi Restaurant

Beyoğlu’nda bulunan ve deniz manzarası ile büyüleyen Hamdi Restaurant, Antep yöresine ait geniş menüsü ile uğrak noktası olmaya aday. Kebap ve ızgara yemekleri ile öne çıkan mekanda et tercih edilen yemekler ise oruk kebabı, acılı Birecik kebabı, fıstıklı katmer ve haşhaş kebap.

Adres: Evliya Çelebi, Refik Saydam Cd. No:19 Beyoğlu

Raika

Klasik Anadolu mutfağının en lezzetli yemeklerinin sunulduğu Raika, uzun yıllardır Taksim’de hizmet veriyor. Nefis deniz manzarasıyla hem ruhu hem de karnı doyuran mekanda en çok tercih edilen yemekler terbiyeli kuzu şiş, dana kaburga, patlıcan beğendi ve kireçte kabak tatlısı.

Adres: Gümüşsuyu, Gümüşsuyu Mahallesi, Osmanlı Sk. 1/B Beyoğlu

Tasarlab