Ocak Ayı Ücretsiz Çevrimiçi Etkinlikler

Salgın süreci tüm dünyayı zora sokmuş; katıldığımız birçok aktiviteden ve sosyal yaşamdan bizleri kısıtlamış olsa da teknoloji ve dijital kaynaklar sayesinde bu mahrumiyeti minimumda tutabiliyor hatta bunlar vesilesiyle uluslararası kaynaklara da erişebiliyoruz. Salgından sonra canlı olarak katılamayışımız sebebiyle birçok kaynak ve etkinliğin dijital sahalara taşınması, alıştığımız doyuruculukta olmasa da bir kazanım olarak hayatlarımızda yer aldı.

Müzelerin online geziler düzenlemesi, ses ve görsel sanat sahnelerinin dijital teknolojiler aracılığıyla seyredilir kılınması, birçok kurs ve seminerin herkese açık-ücretsiz hale gelmesi; bizleri evlerimizden çıkarmıyor, salgına son vermiyor olsa da ev içi etkinliklerimizde ve ruh halimizde olumlu etkiler yaratıyor.
Bu yazıda Ocak ayında ücretsiz erişebileceğiniz bilim, sanat, kariyer ve eğitim etkinliklerini bir araya getirmeyi amaçladık.

Girişim Geliştirme Semineri

Potansiyelim.com uygulamasının 7 Ocak Perşembe tarihinde 18.30-19.45 saat aralığında Zoom uygulaması üzerinden geliştireceği etkinlik girişimcilik becerileri üzerine aydınlatıcı bir seminer olarak karşımızda.

Bu seminerin amacı potansiyel girişimcilerin ya da işini geliştirmek isteyen girişimcilerin müşterilerini keşfetmesine destek olmaktır. Bununla birlikte teknolojinin girişim dünyasındaki yeri ve nasıl kullanılabileceği de konular arasında yer almaktadır.

Etkinliğin hedef kitlesi; girişim fikrinde belirsizlik yaşayan kişiler, hayata geçireceği girişimle dünyaya ve insanlara katkı sağlamak isteyenler, teknoloji girişimlerinin nasıl ticarileştiğini öğrenmek isteyenler, teknoloji girişimlerinin öncesinde ne yapılması ve nasıl devam edilmesi gerektiğini merak edenler…
Girişim Geliştirme Semineri’ne ve hakkında daha fazla bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: https://biletino.com/tr/e-als/girisim-gelistirme-semineri-45-is-modeli-geometry-venture-development/

Fonksiyonel Tıp Bakış Açısı ile Sindirim Sistemi

Uzman Doktor Nur Topçu’nun konuşmacı olduğu etkinlikte, fonksiyonel tıp sistemi ile vücut fonksiyonlarındaki bozulmaları saptamak ve bireye özgü düzeltmelerle bütüncül bir yaklaşımın nasıl sağlanacağı konu edilecektir. Etkinlik Zoom uygulaması üzerinden 7 Ocak Perşembe günü gerçekleştirilecektir.

Ücretsiz olarak katılabileceğiniz bu etkinlikte sunulan bir diğer imkan ise etkinlik sonrası sertifika alabilmenizdir.

Etkinliğin detaylarına ulaşmak için aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz: https://biletino.com/tr/e-aiy/fonksiyonel-tip-bakis-acisi-ile-sindirim-sistemi/

Üniversiteden online katılımcılara verilen 61 farklı ders

Bahçeşehir Üniversitesi’nin düzenlediği programda farklı konularda birbirinden farklı dersler alabilirsiniz. Bilim tarihi, hukuk, eğitim ve tıp konulu bir çok konuşmanın yer aldığı online dersler birçok akademisyenin değerli bilgi ve tecrübelerini paylaşması ile çeşitlilik kazanıyor.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin düzenlediği herkese açık, ücretsiz eğitim etkinliklerine katılmak için https://open.bau.edu.tr/ linkinden portala kayıt gerçekleştirebilir ve katılmak istediğiniz derslere başvurabilirsiniz.

Geometri Çalıştayı

3 Ocak Pazar tarihinde Zoom ve Youtube üzerinden gerçekleştirilecek olan Geometri Çalıştayı Türkiye Matematik Kulübünün matematikle ilgilenen ve matematikte derinlikli kavramları öğrenmeye istekli olan kişiler için düzenlenmektedir.

Etkinliğe Zoom üzerinden katılacak olan kişiler Discor zaman aralığında konuşmacılarla diyalog kurmasına ve kavramlar üzerinde tartışmasına olanak verileceği de etkinlik duyurusunda belirtilmektedir. Bu sebeple Zoom üzerinden katılacak kişilerin aşağıdaki link üzerinden kayıt gerçekleştirmesi gerekmektedir:
https://matematikturkiye.com/etkinlik/geometri-calistayi/
Etkinlik Youtube programı üzerinden de yayınlanacaktır.

İstanbul Blue Night ile 2 Farklı Konser

İstanbul’da konser ve performans etkinliklerinin adreslerinden biri olan İstanbul Blue Night 2 farklı sürprizle Ocak ayını daha eğlenceli hale getiriyor.
Ücretsiz olarak yayınlanacak olan Son Feci Bisiklet ve Eypio konserlerini duyurmuş olan etkinlik merkezi bu konserlere katılacak kişilerden herhangi bir ücret de talep etmiyor.
2 ayrı tarihte 2 farklı konserden oluşan etkinlikler şu şekilde:

Son Feci Bisiklet Konseri: 3 Ocak Pazar Saat: 21.30

Eypio Konseri: 10 Ocak Pazar Saat: 21.00

Canlı olarak yayınlanacak olan konserlere belirtilen tarih ve saat dilimlerinde https://www.youtube.com/c/istanbulbluenight/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hatırlatma: Sanal müzeler devam ediyor
2020 Nisan ayı itibariyle hayatımıza girmiş olan sanal müze etkinlikleri hala devam ediyor. Dünyanın herhangi bir yerinde merak ettiğiniz müzeleri de Türkiye’nin önemli müzelerini de bu sayede ziyaret edebilir tarihe ve sanata olan merakınızı giderebilirsiniz. Tarihe damga vurmuş olan tarihi kalıntılar, sanat eserleri, tablolara sanal müzeler üzerinden ücretsiz olarak erişebileceğiniz gibi bu platformlarda düzenlenen tarih ve sanat konulu konuşmalara da katılabilirsiniz.
https://sanalmuze.gov.tr/

Tasarlab