Sevgililer Günü Hediyenize Kendinizden Bir Şey Katın

Sevgililer Günü hediyesi seçmek söz konusu olduğunda çoğu kişi farklı bir şey seçmek ister. Aynı zamanda yılın en romantik günü olan 14 Şubat’ta birçok çift o günü sevginin bir sembolü olduğundan fırsat olarak kullanır. Tabii ki, birçok şirket sevgilerini mücevher, çiçek, çikolata, pahalı akşam yemekleri ve daha fazlası gibi pahalı eşyalara göstermek isteyen insanların dikkatini çeker. Gerçek şu ki, çoğu çift için gerçekten önemli olan şey, düşünceli küçük bir hediye ya da kendinden bir şey katılmış olan minik armağanlardır.
Bu tür hediyeler zaman alır ve düşündürür. Ancak hiç unutulmayacak bir an yaşamanıza da olanak tanır. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?

Kendi el yazınızla sevgi dolu bir not yazın

Sevgililer Günü’nde partneriniz için kendi el yazınızla hazırlanmış bir not, her zaman daha fazlasını ifade edecek ve eşinizi nasıl sevdiğinizi göstermenize fırsat tanıyacaktır. Bu notu isterseniz daha önce almış olduğunuz hediyeye iliştirebilir ya da çiçeklerle beraber gönderebilirsiniz.

Eşinizin en sevdiği yemeği yapın

Eşinizin favori yemeği nedir? Sevgililer Günü hediyesi olarak o yemeği yapın. Üç farklı tarifiniz varsa ve hepsinin aynı anda bitirilmesi gerekiyorsa, kendinize bunu yapmak için bolca zaman ayırın. Aynı zamanda güzel bir masa hazırlayarak o günü unutulmaz kılmanız da mümkündür. Eğer sevgiliniz tatlıya düşkünse, onun için bir aşk kavanozu hazırlayabilirsiniz. Kalp şeklindeki küçük kurabiyeler ve ona özel yazılmış notlarla kavanozu doldurarak güzel bir şekilde paketleyip hediye etmek inanın beklemediğiniz bir tepki almanızı sağlayacaktır.

En iyi anlarınızın kolajını oluşturun

Bunun için ihtiyacınız olan tek şey, çok resimli bir fotoğraf çerçevesidir. Eğer partneriniz nostaljik eşyalardan hoşlanıyorsa çerçeveyi bir antika dükkanından satın alabilirsiniz. Sonrasında ise çerçevedeki kadar resim seçmek ve onları özenle yerleştirerek güzel bir paket hazırlamak hediyenizin hazır olmasını sağlayacaktır.

Saksı çiçekleriyle eşsiz bir hediye tasarlayın

Eşinizin sevdiği çiçekleri başka bir yerden satın almak yerine onları kendinizden bir şeyler katarak hazırlayabilirsiniz. Öncelikle partneriniz hangi tür çiçekleri seviyorsa onları belirleyin ve satın alın. Sonrasında çiçeklere uygun saksılar, renkli taşlar ve kurdelalarla onları yeniden düzenleyin. Eğer sevgiliniz teraryumlardan hoşlanıyorsa büyük cam bir saksıya ona özel bir çiçek bahçesi oluşturabilirsiniz.

Otantik boncuklarla bileklik hazırlayın

Bileklikler birçok kişinin severek tercih ettiği bir aksesuar olarak kullanılıyor. Otantik boncuklar kullanarak, kendi emeğinizle partnerinizin zevkine uygun bir aksesuar aramaktansa bunu yapabilirsiniz. Tahta boncuklar ve esnek bir ip kullanarak eşinize uygun bir aksesuar tasarlayarak güzel bir hediye paketiyle ona vermeniz mutlu olmasını sağlayacaktır.

Tasarlab