Sevgililer Günü İçin Evde Romantizm Rehberi

Önümüzdeki sevgililer gününün romantik dakikalarını salgın sebebiyle evlerimizde geçireceğiz. Bu durumun en olumlu yanı ise aşka adanmış bir günün son bir yıldır üstümüzde dolaşan kara bulutları biraz olsun dağıtabilecek olması. Eğer bu zamana kadar sevgililer gününü anlamsız buluyorsanız bu yıl bu romantik güne bir şans verin. Tüm dünya olarak geçirdiğimiz zorlu bir yılı aşkla hafifletin.

Eğer bu sevgililer gününde romantizm yaşamaya, çift olarak iyi hissetmeye niyetliyseniz ve iş başa düştü diyorsanız evde romantik bir organizasyonun detaylarını sizler için yazdık.

Şık bir akşam yemeği klasiktir

Elbette romantizmin mahareti içten gelmesiyle ilgilidir. Fakat bu duyguyu besleyen klasik ögeler de vardır; şık bir akşam yemeği gibi…
Sevgililer gününde deniz kıyısında ya da bildiğimiz hoş bir restoranda güzel bir yemek hepimizin dileği fakat var olan salgın koşulları, yasaklar olsa da olmasa da bu süreci korunaklı geçirmemiz gerektiğini gösteriyor. Yine de bu akşamı evde de mükemmel hale getirmek mümkün.
Şık bir akşam yemeği için yapılması gerekenler ise şöyle:

 • Öncelikle hazırladığınız menünün mümkün olduğu kadar hafif olmasına dikkat edin. Yüksek şekerli, yağlı yiyecekler şekerin yükselmesine ve geceyi bir yemekle sonlandırmanıza sebep olabilir. Bu da birlikte geçirebileceğiniz hoş dakikaların uyuklama haline dönüşmesine sebep olacaktır.
 • Eğer alkol kullanıyorsanız daha önce içtiğiniz ve beğendiğiniz bir şarabı tercih etmekte fayda var. Yemeğin şık ve lezzetli olmasını istiyorsanız bildiğiniz en şık yoldan gitmek gerek.
 • Işıklandırma, müzik ve çiçekler

  Dünyanın en romantik şehirlerine baktığınızda sokak ışıklandırmalarının etkisini hemen fark edeceksiniz. Evinizde de romantizm aurasını beslemek için loş ışıklara ihtiyacınız olacak. Mum ya da abajurlar bunun için oldukça yeterli. Romantizmi güçlendirmek istiyorsanız masanıza ya da dekorasyonunuza çiçekler yerleştirmeyi de ihmal etmeyin.

  Güzel ve romantik bir akşama eşlik edecek vazgeçilmez şeylerden biri müziktir. Akşam yemeğine ve devamına eşlik edebilecek güzel bir müzik listesi açmanız ya da hazırlanmış listelerden seçim yapabilirsiniz.

  Sohbet edin ve iltifattan korkmayın

  İlişkilerin en temel ögeleri olan sevgi ve saygıyı birbirimize gösterebiliyor olmamız, bu duyguları besliyor olmamız kadar önemli. Birbirini dinlemek, anlamaya çalışmak, neler hissettiğini öğrenmek ilişkilerimizde birbirimize sahici bir yakınlık kurmamızın, birbirimize duygusal olarak güvenebilmemizin ilk şartı belki de. Üstelik bunların olmadığı bir romantizmi düşünmek de pek mümkün değil.

  Eşinizle ya da sevgilinizle kurduğunuz sohbet, ona gösterdiğiniz sevgi ve ilgi bu gün için alacağınız tüm hediyelerden, hazırlayacağınız tüm konseptlerden daha değerli olabilir. İlişkinin tekrar canlanmasını, eğer aranızda buzlar varsa buzların erimesini, ilişkiye olan inancın tazelenmesini de sağlayacaktır.

  Ek olarak hatırlatmak gerekir ki iltifattan yalnızca kadınlar hoşlanmıyor. Sevginin, beğeninin, saygının, hoşgörünün ifade edilmesine her kadının ve her erkeğin ihtiyacı var.

  Güzel bir aşk filmi ya da dans

  Sevgililer gününün aşk günü olduğunu bir daha hatırlatmak isteriz. Bu gün sabahtan akşama kadar her şeyi aşk kategorisinden seçebilirsiniz.

  Üstelik aşk filmlerini çift olarak izlemek çoğu zaman ilişkiler içinde olumlu etkilere de sebep olmaktadır. Film aracılığıyla birbirine empati geliştirme, aşkı birlikte yorumlama, anıları hatırlama, ilişkinin gidişatında aşkın önemini kavrama gibi birçok duygu harekete geçecektir.

  Son olarak romantik bir dansın romantik bir gecenin baş tacı olduğunu da hatırlatmak isteriz.

  Birbirine hoş bir müzik eşliğinde sarılmak, birbirine hala ne kadar güzel olduğunu hatırlatmak, birbirine ayak uydurmak hala çok romantik…

  Tasarlab