Size Çok İyi Gelecek 6 Meditasyon Uygulaması

Meditasyon, büyük faydalar elde etmenin basit bir yoludur. Ama nereden başlamanız gerektiğini ve ne yapacağınızı tam olarak biliyor musunuz? Günümüz dünyasında hemen her konuda yardımımıza yetişen mobil uygulamalar meditasyon konusunda da size yardımcı oluyor. Kalitesi, güvenilirliği ve mükemmel değerlendirmeleri nedeniyle aşağıdaki meditasyon uygulamalarını sizler için derledik.

Headspace

Headspace uygulamasının rehberli meditasyon ve farkındalık teknikleri ile hayatınızda sakinlik, sağlık ve denge bulun. Yatmadan önce uyku müziklerinden veya doğa seslerinden birini deneyebilirsiniz. Uygulama sizin için kişiselleştirilmiş planlar oluşturur, böylece meditasyonun temellerini öğrenebilirsiniz.

Simple Habit

Günlük hayatında çok meşgul kişiler için uygun bir uygulama olan Simple Habit ile günde sadece beş dakika yeterlidir. Hareket Halinde özelliği, nasıl hızlı bir şekilde kendinizi sakinleştireceğinizi ve dikkatinizi nasıl geliştireceğinizi öğretirken, belirli durumlar ve semptomlar için yönlendirilmiş meditasyonlar, deneyiminizi arttırmanıza yardımcı olur.

The Mindfulnes

Meditasyona yeni başlayanlar ve gurular The Mindfulnes ile birçok seçenek bulacaksınız. Beş günlük rehberli uygulama ve meditasyona giriş için oldukça yeterlidir. Aynı zamanda 3 ile 30 dakika arasında zamanlanmış rehberli veya sessiz meditasyon seçenekleriyle de yoğun yaşam tarzınıza uyacaktır. Bu uygulama aynı zamanda kişiselleştirilmiş meditasyon seçenekleri, gün boyunca sizi zinde tutmak için hatırlatmalar ve meditasyon istatistiklerinizi sunar.

Buddhify

200’den fazla meditasyonla, Buddhify uygulaması endişe ve stresi nasıl azaltacağınızı ve zor duyguları nasıl yöneteceğinizi öğretir. Yaptığınız her şeye uygun kategorileriyle meditasyon alıştırmaları yapmanız mümkündür. Seyahat ederken, işyerinde, uyanırken, yemek yerken, hatta çevrimiçi olduğunuzda bile meditasyon yapabilirsiniz. Seanslar 3 ile 40 dakika arasında olduğundan yeni başlayanlar için mükemmel bir seçenek olarak görülebilir.

Calm

Bu ödüllü uygulama, sakinleştirici egzersizlere, rahatlamanıza yardımcı olacak nefes tekniklerine ve hatta 3 ile 17 yaş arasındaki çocuklar için meditasyonlara sahip çok çeşitli bir uygulamadır.

Sattva

Sattva, Vedik meditasyon ilkelerinden yararlanır ve Sanskrit bilginleri tarafından verilen meditasyonları, ilahileri ve mantraları içerir. Basit, otantik ve derin meditasyonlar altı dakika uzunluğunda başlar ve kullanıcılar yeni hedefler belirleyebilirler. İlerlemenizi meditasyon günlüğü ile izleyebilir ve çalma listelerine göz atabilirsiniz.

Tasarlab