Türkiye’nin En İyi Kamp Alanları

Coğrafi bakımdan kamp yapmaya çok uygun olan ülkemizde, doğayla iç içe olabileceğiniz birçok farklı alan bulunuyor. İlk defa kamp yapacak ya da deneyimli bir kampçı olsanız da keşfedilmesi gereken birçok güzel kamp alanı bulunuyor. Diğer tatil deneyimlerinizden çok farklı olacak küçük bir maceraya çıkmak istiyorsanız Türkiye’nin en iyi kamp alanlarını derlediğimiz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Yedigöller Milli Parkı

Bolu’da bulunan Yedigöller Milli Parkı, hem kamp yapmak için uygun bir alan hem de İstanbul’da yaşayanlar için kısa bir yolculukla ulaşılabilecek bir yer. Bu anlamda çok revaçta olan Yedigöller Milli Parkı, yemyeşil manzarasıyla özel bir deneyim yaşamanızı sağlıyor. 4 mevsim kamp yapılabilen alanda elektrik yok, ancak ateş yakarak özel anlar yaşayabilirsiniz. Özellikle kampçılığa yeni başlayanlar için ideal bir bölge olan Yedigöller Milli Parkı çevresinde yürüyüş yapabilir, fotoğraf çekebilir ya da olta balıkçılığı ile uğraşarak zaman geçirebilirsiniz.

Kelebekler Vadisi

Fethiye Ölüdeniz’de bulunan Kelebekler Vadisi, hem deniz girip hem de kamp yapabileceğiniz özel bölgelerden biri. Bol oksijenin olduğu kamp alanına ulaşım biraz zor olsa da herşeyden uzak doğal koyda kamp yapmanın tadına varamayacaksınız. Elektriğin olduğu kamp alanında duş ve tuvalet hizmeti de veriliyor. Kelebekler Vadisi’nde kamp yaparken yamaç paraşütü yapabilir ve dalış programlarına katılabilirsiniz.

Gökova Orman Kampı

Muğla’da bulunan Gökova Orman Kampı, denize yakınlığı ve muhteşem tabiatıyla ilk görüşte sizi kendine aşık edecek cinsten. Geniş alanıyla çadır ve karavanla kamp yapmaya imkan sunan Gökova Orman Kampı, birçok özel hizmet sunarak ev konforunda doğayla iç içe olmanızı sağlıyor. Elektrik, mutfak, sıcak ve soğuk su, market ve çamaşırhane hizmeti sunan kamp alanında tatil yapmak unutamayacağınız deneyimler yaşamanız için doğru tercih olarak dikkat çekiyor. Kamp bölgesinde yer alan café ve restoranlar sayesinde yemek konusunda sorun yaşamanız mümkün değil.

İğneada Longoz Ormanları

Eşsiz güzellikleriyle herkesin görmesi gereken bir bölge olan İğneada Longoz Ormanları, kamp yapmak için de oldukça elverişli. Gezilecek birçok bölgesinin bulunduğu İğneada’da birçok farklı kamp alanı bulmanız mümkün. Ancak zaman zaman su sıkıntısı yaşayabilir ya da sinek istilası ile karşılaşabilirsiniz. Eğer kısa bir kamp tatili yapmak istiyorsanız doğru seçim olan İğneada Longoz Ormanları’nda kamp deneyimi size çok şey katacaktır.

Nemrut Dağı Milli Parkı

Adıyaman’da bulunan Nemrut Dağı, özellikle gün doğumunda inanılmaz hisler yaşamanızı sağlarken, Nemrut Dağı Milli Parkı kamp yapmak isteyenler için en özel alanlardan biri olarak dikkat çekiyor. Kış mevsimi hariç diğer mevsimlerde kolaylıkla kamp yapabileceğiniz alana sahip olan bölgede elektrik olmadığından ateş yakabilirsiniz. Dağda yürüyüşler yapıp fotoğraf geçirerek tatilinizi güzelletirmeniz de mümkün.

Salda Gölü

Son zamanlarda fazlaca dikkat çeken Salda Gölü, bembeyaz kumları ve mavinin en güzel tonunu yansıtan suyuyla adeta cennetten bir köşe. Göl kıyısına çadırınızı kurabilir ya da biraz ilerideki ormanlık alanda geceyi geçirebilirsiniz. Ülkemizin en temiz gölleri arasında yer alan Salda Gölü kamp yapmak için de çok uygun bir alan. Bölgede fotoğraf çekerek yürüyüş yapabilir ya da göl suyuna ayaklarınızı sokarak huzurlu bir an yaşayabilirsiniz.

Torkul Gölü

Düzce şehir merkezine 30 km mesafede yer alan Torkul Gölü, kamp yapmak isteyenler için doğru bir tercih olarak dikkat çekiyor. Bahar aylarında gölüm çevresi yeşilin her tonuyla sizi kucaklarken kamp deneyiminizi en özel şekilde yaşamanıza yardımcı oluyor. Bu kamp alanının çevresinde herhangi bir tesis olmadığından kamp yapmaya gelecek olanların tedbirli gelmesinde fayda var. Diğer yandan tamamen doğayla baş başa kalabilirsiniz.

Tasarlab